Logo: NFZ Zielona Góra

Co nowego - Dla Pacjenta

Co nowego - Dla Pacjenta

„Słodki tramwaj” z Lubuskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ

  • 09-05-2017
  • Zmodyfikowano: 09-05-2017
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Wczoraj tj. 8 maja, po raz kolejny LOW NFZ wspierał Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Gorzowie Wielkopolskim przy organizacji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Akcja promocyjna skierowana była do wszystkich Lubuszan i miała na celu promocję zdrowego stylu życia, odżywiania oraz profilaktyki nowotworów. Wszystko odbywało się w zabytkowym tramwaju jeżdżącym bezpłatnie po mieście.
W trakcie przejażdżki przedstawiciele LOW NFZ informowali pasażerów „Słodkiego tramwaju” o profilaktycznych programach zdrowotnych dostępnych w ramach ubezpieczenia zdrowotnego oraz o świadczeniach pielęgniarki i położnej środowiskowo-rodzinnej. Podczas akcji pielęgniarki mierzyły ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi, dokonywały pomiaru tkanki tłuszczowej oraz uczyły samobadania piersi. W tramwaju dostępne były również liczne ulotki, broszury i informatory.
Akcja z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej  cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, w tramwaju było cały czas tłoczno a wsiadający z uśmiechem pasażerowie byli bardzo zainteresowani jej przekazem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji